הנחיית פרוייקטים אקדמיים

 architectorture1 אם התמונה הזו מעלה בך אסוציאציות מוכרות (ולא נעימות במיוחד…) לגבי הפרוייקט שלך, פרוייקטים קודמים שלך או הפרוייקט שאתה צפוי לעסוק בו הסמסטר – כנראה שאתה צריך קצת עזרה!

בין אם זה פרוייקט גמר או פרוייקט סמסטריאלי, הרבה פעמים הדבר שהכי קשה לסטודנטים לאדריכלות הוא להפוך את הרעיונות המצויינים שלהם  – לפרוייקט מצויין. 

כל תלמיד לאדריכלות שואף שהפרוייקט שלו יהיה, אם לא הפרוייקט המצטיין, אז לפחות "בין הטובים ביותר". ויש הרבה סטודנטים מוכשרים שכל משך הלימודים שלהם מוציאים פרוייקטים בינוניים – ופשוט לא מצליחים להגיע למקום הזה שעליו הם חולמים!

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

למה זה קורה???

על פי התלמידים שלי, הבעיות הנפוצות בהתמודדות עם פרוייקט כוללות: בלבול שנוצר מעודף רעיונות וגורם לך לפתח מליון אלטרנטיבות ולא להתקדם עם אף אחת; חוסר יכולות לתכנן ולנהל את הפרוייקט, מה שגורם לך לא לעמוד בלו"זים של הסטודיו ולהרגיש לחץ אינסופי; תחושה כללית של בלאק אאוט, שגורמת לך ממש "להתקע" ומקשה עליך לעבוד על הפרוייקט ולקדם אותו גם כשיש לך זמן. ולפעמים… אפשר לחוות את כל הדברים האלו, ואחרים, יחד!

מי כמוך יודע שיש לא מעט דברים שפשוט לא מלמדים בבתי ספר לאדריכלות… ואחד מהם הוא לפתח פרוייקט בצורה יעילה, נכונה, ממוקדת ולא פחות חשוב – כיפית! כן, גילוי ענק: אפשר וצריך להנות מהפרוייקטים שאתה עושה.

אחרי 5 שנים של לימודי אדריכלות, כמה פרוייקטים מצטיינים (כולל פרוייקט הגמר), זכייה בתחרויות במסגרת עבודה במשרדים ועצמאית והנחייה מוצלחת של תלמידים לאדריכלות בפרוייקטים שלהם – פיתחתי כמה שיטות עבודה שיהפכו כל פרוייקט שלך – לפרוייקט מצויין! והכי חשוב, השיטות האלו ילמדו אותך לעשות את זה בעצמך.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

אז איך הופכים רעיון מצויין לפרוייקט מצויין? יש לי שיטות בדוקות שיעזרו לך לאסוף, לסנן ולמקד רעיונות באופן שתדע כבר בשלבים הראשונים של הפרוייקט שלך איפה אתה נמצא, לאן אתה רוצה להגיע והכי – חשוב איך תגיע לשם. אעזור לך לזהות מה בדיוק "תוקע" אותך ואת הפרוייקט שלך, ומשם אתן לך כלים ליישם את הרעיונות המדהימים שלך, כך שיישתקפו בפרוייקט. אם אתה מגיע עם פרוייקט שכבר התחלת, אעזור לך לזהות את הדברים החזקים בו ולזרוק את החלשים (כן, בשביל להגיע לפרוייקט מעולה צריך לדעת להיפטר מרעיונות ומפרטים מיותרים – בזמן); אלמד אותך אסטרטגיות לפיתוח פרוייקט ואתן לך מלא כלים יצירתיים וכיפיים להתקדם בצורה ממוקדת שתפתיע את החברים והמנחים שלך.

הכל טוב ויפה, אבל בשביל מה יש מנחים…? שאלה מצויינת. אם אתה כבר לפחות שנה תלמיד לאדריכלות, כנראה כבר השכלת להבין, שלא משנה כמה המנחה שלך מדהים – לרוב יש לו עוד לפחות 20 תלמידים כמוך, ואיכות ההנחייה שלו תלויה בלא מעט גורמים (לפעמים אפילו בהאם הוא שתה את הקפה שלו בזמן…). לכן, הסיכוי ש"הנחייה רגילה" תקפיץ את הפרוייקט שלך כמה צעדים קדימה  – הוא די נמוך. מה גם, שבהנחייה של 5-15 דקות, אחרי עשרה תלמידים שקיבלו הנחייה לפנייך, ככל הנראה לא תקבל "זהב". המנחים חשובים כדי לשמור עלייך "במסלול", אבל אם אתה נתקל באחד הקשיים שהזכרתי מקודם – ככל הנראה אתה צריך כלים נוספים כדי להצליח, ואותם אני אשמח לתת לך.    

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

אז אם החלטת ש"הסמסטר הזה יהיה שונה", או ש"בפרוייקט הגמר אני הולך להפציץ" – יש לך הזדמנות לוודא שהפעם זה באמת יקרה!

אני מזמינה אותך להנחייה אישית ראשונה  ותתכונן להתרגש,  כי כבר אחרי ההנחייה אתה תדע שהפעם אתה הולך ממש להנות מהפרוייקט המצויין שלך!